Čtvrtek, 21 listopadu, 2024
bydlení

5 způsobů použití arganového oleje

- Komerční sdělení -aktuality

Metoda 1: Ošetření pleti obličeje

Pleť obličeje je jednou z nejvíce namáhaných částí těla. Musí se přizpůsobit všem výrazům obličeje, zaregistrovat každý úsměv i ustaraný výraz. Viditelně na ni působí vlivy prostředí a strava. Proto pokožka obličeje potřebuje specifické regenerační ošetření, aby zůstala svěží, krásná a zářivá. Můžete vyzkoušet arganový olej před použitím krému nebo místo něj. Aplikujte ho na vyčištěnou pleť. Před jeho použitím můžete pleť postříkat růžovým krémem, ale obejdete se bez hydrolátu, protože arganový olej má schopnost vstřebávat se naprosto bez použití vody.

Tak poznáte kvalitní a především 100% čistý arganový olej. Jemnými krouživými pohyby pomalu vmasírujte do pokožky, nezapomeňte ani na krk a dekolt. Vnímejte, jak se pod konečky prstů vstřebává do pokožky, aniž by zanechával mastný film tohoto marockého pokladu. Po několika týdnech uvidíte, že se vzhled zlepšil. Pleť je rozjasněná, sjednocená, vyhlazená a má jemnější texturu. Ještě výjimečnější na arganovém oleji je, že je vhodný jak pro suchou, tak pro mastnou pleť.

Metoda 2: Akné

Málokdo ví, že arganový olej je vhodný také k ošetření pleti trpící akné. A to bez ohledu na příčinu, která může souviset s dospíváním, hormonálními hladinami, nesprávnou životosprávou nebo poporodními hormonálními změnami. Úlevu může poskytnout i v případě, že je člověk k akné geneticky náchylný. Aplikujte jej stejným způsobem jako v prvním bodě.

Arganový olej intenzivně vyživuje pokožku a uzamyká v ní vlhkost, posiluje její přirozenou imunitu, zjemňuje a ošetřuje pleť, aniž by ucpával póry. Díky antioxidantům zabraňuje při pravidelném používání vzniku pupínků a zánětů. Pokožka může volně dýchat, neloupe se, je méně citlivá a lépe se hojí.

Metoda 3: Ošetření pokožky celého těla

Chybu neuděláte ani ošetřením pokožky celého těla arganovým olejem. Je vhodný například při redukčních dietách nebo v těhotenství. Vyživuje pokožku a zlepšuje její elasticitu, takže je skvělý pro prevenci strií. Ošetřuje také prsa, kterým pomáhá odolávat síle gravitace. Velmi dobře však působí i na nepříjemně suchou a napjatou pokožku, které dodává potřebné látky pro hloubkovou regeneraci. Ideální je aplikovat olej ihned po koupeli nebo sprše, kdy je pokožka ještě vlhká.

Metoda 4: Ekzémy, vyrážky, alergie

Arganový olej patří mezi oleje, které nedráždí pokožku a velmi dobře ho snášejí atopici, ekzematici, lidé trpící alergickými vyrážkami nebo lupénkou. Stimuluje obnovu přirozených funkcí pokožky, účinně doplňuje ochranný lipidový film, zásobuje buňky živinami pro optimální průběh regeneračních procesů. Zkuste týden nebo dva aplikovat malé množství oleje na navlhčenou pokožku a sledujte, jak se stav zlepší. Poté můžete pokračovat podle potřeby. Pouze vyživené tkáně mohou správně fungovat. A právě proto je dobré věnovat pozornost nejen kosmetické péči, ale životnímu stylu obecně.

Metoda 5: Elixír proti stárnutí pleti a citlivého očního okolí

Arganový olej je doslova nasycen antioxidanty, které pomáhají kožním buňkám odbourávat volné radikály, které jinak způsobují předčasné stárnutí. Arganový olej je navíc tak plný mikro- a makroživin, že při pravidelném ošetření může působit jako přirozený lifting obličeje. Vyhlazuje vlasové chloupky a optimalizuje úroveň hydratace hlubokých i povrchových vrstev pokožky.

Vmasírujte jej do vlhké pokožky a věnujte zvláštní pozornost konturám obličeje podél čelistní kosti, rtů, nosu a v oblasti čela a spánků. Brzy uvidíte, že jemné vrásky zmizí a hlubší se výrazně zjemní. Totéž platí i pro oční okolí. Preventivně to zkuste hned po dvacátých narozeninách. To platí zejména v případě, že máte tenkou pleť (kůže kolem očí je obecně nejtenčí ze všech oblastí těla) a pokud se vaše mimické projevy silně koncentrují v oblasti očí. První vrásky se u vás objeví až kolem sedmadvacátého roku života. Pravidelnou masáží se navíc můžete zbavit otoků a kruhů pod očima.

Ashwagandha – Jak rostlina vypadá a jaký je její původ

Withánie opojná, což je oficiální název této rostliny, je biologicky bolehlav. Dorůstá výšky 1 až 1,5 metru od země, má drobné žlutozelené květy a listy a kulaté bobulovité plody. Ten je oranžový až oranžovočervený, má zhruba 1 cm v průměru a je obalený zelenými plátky. Rostlina svou strukturou připomíná řídký keř.

Co se týče původu, vyskytuje se v tropických a subtropických oblastech a pochází z Indie. Kromě toho roste také v severní Africe a na Blízkém východě. Zajímavostí je, že se v lidovém léčitelství používá již více než 3 000 let.

Léčivé účinky rostliny závisí na jejím kořeni, který obsahuje nejvíce látek s blahodárnými účinky. Ve starověké Mezopotámii se používal jako afrodiziakum.

Dnes se její extrakt používá v několika formách, ať už jde o prášek, čajovou směs nebo dokonce hotové potravinové doplňky. Při přímé konzumaci je kořen příliš hořký, jeho vůně může některým připomínat pach typický pro koně. To však platí pouze pro čerstvý kořen, pokud je v sušené formě, například ve formě prášku, je aroma méně výrazné.

Obsahové látky, které lze v ašvagandě nalézt

Ashwagandha bylina, zejména její kořen, obsahuje mnoho prospěšných látek přírodního původu. Díky nim se pak rostlina používá ve výše zmíněných oblastech lidového léčitelství, často v kombinaci s jinými bylinami. Důležité je, že tyto látky mají nejen vysokou koncentraci, ale také to, že se jedná o jedinečnou směs.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek