Čtvrtek, 21 listopadu, 2024
bydlení

Na výběr správného batohu pro prvňáka není pozdě

- Komerční sdělení -aktuality

Školní rok už před pár týdny začal, a i když jsme se snažili sebevíc mít vše připravené a nachystané, stále je ještě co zařizovat a shánět. Zároveň musíme mít jistotu, že batoh do školy, které naše dítě na svých zádech nosí, mu vyhovuje a je vhodný pro jeho zdraví.

Těšení na školu

Prázdniny s budoucími prvňáčky bývají náročné, děti se těší a po každém ve svém okolí vyžadují, aby se s nimi hrál na školu. Často tak školní výbavu doplňujeme s velkým předstihem a jednou z těchto položek je také školní batoh pro prvňáky. Může se stát, že my nebo další členové rodiny ve snaze udělat budoucímu školákovi radost podlehneme barevným obrázkům nebo nízké ceně před podporou zdravého vývoje dítěte. Na svých zádech nosí prvňák, i když nás to třeba nenapadne, i mnoho kilogramů každý den cestou do školy a z ní. Ve škole potřebuje nejen penál, učebnice a sešity, ale také různé další psací potřeby, svačinu, láhev na pití, přezůvky a většinou si do školní aktovky přidá také nějakého oblíbeného plyšáka nebo hračku. Školní batoh tak musí na zádech dobře sedět a rovnoměrně rozkládat váhu do ramen, aby jeho nošení bylo pohodlné a abychom své ratolesti zbytečně nezadělávali na budoucí problémy se zády.

Pro zdravý vývoj

Vadné držení těla mají dnes už děti ve věku kolem šesti let a nevhodně zvolený batoh nebo aktovka do školy pak tyto problémy jen prohlubují. Správný školní batoh, který nijak nenarušuje zdravý vývoj dítěte, má pevná, anatomicky tvarovaná záda pro pohodlné nošení s perfektním odvětráváním, které zajistí, že se záda nepotí. Důležité jsou široké, polstrované ramenní popruhy, které lze nastavit a pomoci tak batohu, aby na zádech dobře seděl. Šířka batohu nesmí nijak bránit pohybu rukou při běhu, chůzi ani hraní. Uplynulých pár týdnů školního roku nám mohlo ukázat, že batoh nebo aktovka, kterou koupili příbuzní v dobré víře, nemusí být tím správným řešením a je potřeba poohlédnout se po zdravější variantě školního batohu. Zvlášť, pokud si školák stěžuje na bolesti zad nebo hlavy či máme pocit, že se různě křiví nebo se s batohem cítí nepohodlně.

Batoh musí na zádech na zádech dobře sedět a přilnout k nim. To že batoh je správně nastavený, poznáme jednoduše při pozorování chůze dítěte. Pokud se předklání nebo naopak ho batoh táhne dozadu, je to špatně a je nutné regulovat nastavení ramenních popruhů.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek